0%

Historia trance-u wg. Orkidei

Posted By: ewelina On:


Trance to gatunek mający ponad 20 lat. Legendarny fiński DJ i producent Orkidea, którego kariera trwa już również ponad 20 lat zauważył, że historia trance’u nie jest dobrze udokumentowana. Postanowił on stworzyć stronę na Facebooku, na której stara się pokazać ewolucję tego gatunku.

 

 

Oś czasu zaczyna się ‘prehistorycznymi’ utworami z lat 1988-1991. Znajdziemy tu produkcje od takich artystów jak KraftwerkJean-Michel JarreGiorgio Moroder czy Vangelis. Później następuje era proto-transu i kawałków od KLF, Dance 2 Trance, Age of Love czy Olivera Lieba.

Lata 90-te to w większości złote czasy Niemców i utwory z Eqe Q RecordsMFS,Harthouse i Superstition. Na osi czasu nie zabrakło również klasyków z takich labeli jak Platipus czy Bonzai. Następnie pałeczkę przejmują Brytyjczycy w składzie SashaDigweedOakenfold i labele Renaissance czy Global Underground. Rok 1999 to już transowa rewolucja Holendrów: Armina, Ferrego i Tiesto.

Przejście w 21 wiek to dominacja labeli AnjunabeatsArmadaAVABlack Holei takich producentów jak Solarstone, Gareth Emery, J00F jak również wielu mniejszych nazwisk. Pozycje z ostatnich lat Orkidea dobiera w sposób, który może być przez wielu niezrozumiany. Znajdziemy tu artystów reprezentujących bardziej progressywne brzmienia: Eric PrydzGuy JHenry Saiz czy Oxia.

Już teraz spora ilość transowej społeczności lubi stronę Orkidei, dzieli się nią i komentuje utwory przy okazji łącząc je z własnymi historiami związanymi z tymi klasykami. My również zapraszamy Was do zapoznania się z nią i wyrażenia własnych opinii na temat historii trance’u.

‘Dobrze jest poznać historię, która zainspiruje nas do stworzenia lepszej przyszłości’ – Orkidea.

https://www.facebook.com/HistoryOfTrance


Leave a Reply

SHARE


Menu
Play Cover Track Title
Track Authors