fbpx
0%

Krótka biografia “Solarstone “

Posted By: Radio Time out On:


Share with:

  • Facebook
  • Google


Richard Mowatt , znany powszechnie pod pseudonimem Solarstone (wcześniej napisany jako Solar Stone), jest angielskim trance’owym DJ’em i producentem z Birmingham. Projekt muzyczny Solarstone został założony jako trio, a także używał pseudonimów Young Parisians, Liquid State i Z2. Z biegiem lat Solarstone zyskał reputację utrzymującego oryginalny i klasyczny dźwięk trance. Uważany jest za weterana przez fanów sceny muzyki trance. Od 2012 r. Solarstone promuje ruch Pure

 Trance poprzez wycieczki, w których dąży do utrzymania gatunku trance zgodnie z jego korzeniami.

Projekt muzyczny Solar Stone został założony w Birmingham w 1997 roku pr

zez Richarda Mowatta, Andy’ego Bury’ego i Sama Tierneya. Od 1994 roku trio było znane jako Space Kittens. Sam Tierney opuścił grupę w 1997 roku z powodu różnic muzycznych, aw 2006 roku Andy Bury również odszedł, pozostawiając Mowatta jako jedynego członka.

Solarstone m

a trzy główne przeboje w Wielkiej Brytanii. Największy sukces odniósł Seven Cities , który w 1999 roku osiągnął 39. Piosenka była jednym z najwcześniejszych i najbardziej znanych przykładów gatunku trance Balearów i została ponownie wydana trzy razy. Piosenka sprzedała się w ponad 500 000 egzemplarzy. 

W 2003 i 2004 Solarstone współpracował ze Scottem Bondem , wydając trzy single „3rd Earth”, „Naked Angel” i „Red Line Highway”. Debiutancki album grupy, AnthologyOne, został wydany w 2006 roku. W 2008 roku ukazał się drugi album studyjny, Rain Stars Eternal.

Solarstone wyprodukował także kilka remiksów i współpracował z uznanymi artystami trance, takimi jak Paul Oakenfold , Matt Darey , The Thrillseekers i Ferry Corsten .

W 2014 r. Solarstone i Giuseppe Ottaviani rozpoczęli projekt współpracy znany jako PureNRG . Od tego czasu PureNRG wydało kilka singli i regularnie koncertuje na scenie.

Programy radiowe

Deep Blue Radioshow został wyprodukowany przez Richa Mowatta i Robbiego Nelsona, pierwszy odcinek, który ukazał się 19 maja 2005 r.Pierwszy występ miał 30 minutowy Woody van Eyden Guestmix i miał prawie 2 godziny. Ostatni odcinek Deep Blue Radio Show był 116 DJd Robbiego Nelsona i ukazał się 10 lipca 2008 r. 

Rich Mowatt i Robbie Nelson później wyprodukowali Solaris International Radio Show, począwszy od 2004 roku, który był dystrybuowany za pośrednictwem różnych kanałów internetowych. W pierwszych latach program pojawiał się nieregularnie i był mieszanką wywiadów i nowej muzyki. Od grudnia 2006 (odcinek 33) pojawił się jako cotygodniowy, dwugodzinny podcast. Spektakl został zredukowany do 1-godzinnego pokazu w odcinku 294. Solaris International był gospodarzem na przemian przez Nelsona i Mowatta i zawierał nowe utwory i remiksy, półgodzinny miks DJ-a oraz przynajmniej jeden klasyczny utwór trance z późnych lat 90. lub początek 2000 roku. Ostatnim odcinkiem był numer 465, który został wydany 18 sierpnia 2015 roku.

W dniu 2 września 2015 r. Firma Solarstone rozpoczęła pierwszy odcinek swojej nowej audycji radiowej Pure Trance Radio . Odcinek 100 był transmitowany 9 sierpnia 2017 r. Na żywo z A State of Trance Studio w Amsterdamie. Spektakl jest wydawany na różnych platformach, w tym SoundCloud , iTunes , Mixcloud , Spotify , Youtube i Facebook Live . Wszystkie odcinki serialu są prezentowane przez Solarstone.


Leave a Reply

Menu
Play Cover Track Title
Track Authors